Tanec v sítích a s panterem

Denní tisk

Do redakce dorazilo pozvání na unikátní taneční představení Panthera, jež se svým tanečním souborem 420PEOPLE připravil choreograf a tanečník Václav Kuneš.(Určitě ho znáte z loňské StarDance, kde seděl v porotě).A tak jsme s kolegou Pavlem Ovsíkem vyrazili za nevšedním kulturním zážitkem.

Nový zážitek
Na diváky čekala fantastická podívaná, taneční a akrobatické kreace, hra světel a démonická hudba Jana Šikla složená tanečníkům takříkajíc „pod nohy”. Pro mě osobně to byl zcela nový, dosud neobjevený zážitek.Jasně, že už jsem viděla klasický balet, moderní tanec i cirkus La Putyka, ale tohle bylo docela jiné…
Nechala jsem se unášet hudbou a s údivem sledovala pětici tanečníků, jež dokázali svým tělem vyjadřovat jemně i divoce emoce, nálady, světlo, tmu a snad i stín… Koneckonců aspoň kousek té magické atmosféry můžete vidět díky fotkám, které přímo z hlediště pořídil kolega Pavel.

Homo sapiens
„Proč jsme ze všech různých druhů lidí zůstali nakonec my, kteří o sobě rádi říkáme, že jsme pány tvorstva, i když si doslova pod rukama ničíme vše, co nám naši předchůdci zanechali?” přibližoval nám Václav Kuneš po představení hlavní myšlenku svého nového počinu.

Při přípravě námětu a choreografie ho totiž inspirovala kniha Sapiens – stručné dějiny lidstva od izraelského historika Y. N. Harariho. Představení ladil se svými kolegy do posledního detailu, včetně hry světel, kostýmů s maskami a také rekvizit, jako jsou sítě a dřevěné tyče.

Růžový panter
Mě tedy nejvíc zajímalo, jakou emoci po náročném hodinovém vystoupení zažívají právě teď všichni tanečníci. „Radost… Úleva… Únava… Vyčerpání…. Vzrušující zážitek… Euforie…” odpovídali s úsměvem. Zasloužili si bouřlivý potlesk publika a navíc ještě jeden extra dárek – plyšového růžového pantera. Pro štěstí. Aby se i další představení vydařila a diváci odcházeli nadšeni a spokojeni.
Info: Taneční představení Panthera můžete vidět v pražské La Fabrice.
Vstupenky na www.lafabrika.cz