Medový elixír pro silnou imunitu

Denní tisk

 

Ať už jste právě nachlazení, bolí vás v krku nebo jen chcete s příchodem podzimu posílit svou imunitu, připravte si zázračný medový elixír, který v sobě kombinuje léčivé účinky medu, zázvoru a citronu. Příprava je velmi snadná:
2 větší bio citrony
1 pomeranč
kousek čerstvého zázvoru
med (např. Lipový Medokomerc)

Zázvor šetrně očistěte od kůry, aby se zachovalo co největší množství zdravých látek, jichž je nejvíce právě pod kůrou. Zázvor nakrájejte na tenké plátky nebo nastrouhejte nahrubo. Citrony omyjte a nakrájejte na tenká kolečka. Nakrájený zázvor a citron dejte do sklenice a zalijte medem. Nechte v chladničce odležet 3 dny a poté ho zkonzumujte jako čaj (1 vrchovatou čajovou lžičku zalijte horkou, ne však vroucí vodou) nebo samotný (zejména při bolestech v krku).
Tip: Med lipový od společnosti Medokomerc je získávaný včelami převážně z květů lípy a je ověřeným pomocníkem při nachlazení nebo chřipce. Obsahuje totiž silice, které napomáhají uvolňovat dýchací cesty, a urychlují tak léčení. Stačí, když si v horkém čaji rozpustíte dvě lžičky medu a přidáte šťávu z citrnu. Med lipový poslouží i jako prevence proti nachlazení a chřipce. S medy Medokomerc navíc máte jistotu, že kupujete kvalitní med, který prošel třístupňovou kontrolou kvality.