Miloš Zeman v nemocnici: Vezli ho na vozíku, pomohla mu dcera Kateřina

Denní tisk

Prezident v neděli Blesku sebekriticky přiznal, že se po zdravotní stránce zanedbává. „V úterý pojedu do nemocnice, abych si nechal udělat krevní obraz po delší době… Nejenom, že se mi nelepší nohy, ale ještě špatně slyším. A aby toho nebylo málo, tak mám poměrně nízký tlak, což jsem dříve neměl,“ prozradil Zeman Blesku.
Bez vytáček také přiznal, že se vyšetření bojí. „Já jsem strašný zbabělec. A když mě píchají do žíly, tak se dívám stranou a dělám tohle,“ řekl a ukázal, jak druhou ruku zdvihne vysoko nad hlavu a třese s ní. To gesto ho prý uklidňuje. Včera měl tak příležitost si to znovu ověřit.

Podlehl nátlaku?
V 10:30 se objevil v Ústřední vojenské nemocnici nejen s ochrankou a hradním protokolářem Vladimírem Krulišem (37), ale nečekaně i s dcerou Kateřinou (25), která jinak studuje v Londýně. Starostlivě otce doprovodila od auta až do útrob nemocnice. Podle zdroje Blesku z Hradu, který si nepřál být jmenován, je »první dcera« na místě i proto, že bez jejího naléhání by prezident na komplexní prohlídku nešel. Už delší dobu prý o něho měla starost.
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček podrobnosti neprozradil. „Pan prezident oslaví ve svátek sv. Václava 75. narozeniny. V tomto věku je důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Ostatně po čtyřicátých narozeninách by tak měl činit každý!“ uvedl jen pro Blesk.
Po 7,5 hodiny Zeman špitál opustil – na vozíku. Výsledky jeho vyšetření pak okomentoval šéf nemocnice Miroslav Zavoral, který měl hlavu státu na starost. „Až na známky mírné dehydratace a určité únavy jsme nenašli žádný zdravotní problém,“ řekl k dlouholetým pochybám o zdravotním stavu prezidenta republiky…