Reflux jícnu: Míša Maurerová má nemocnou dceru!

Denní tisk

„Sice mi pan primář na gastroenterologii, kde jsme byli s Emmou kvůli refluxu, říkal, že mám dávat skleničky a ušetřený čas z vaření věnovat jí, nebo sobě, ale já jí občas přesto něco ukuchtím. Má ráda řepu (nasladko s jablkem a banánem, i naslano s vývarem a brambory), dýni na všechny způsoby… Zajímalo by mě ale, na čem frčí ti vaši strávníci? A čím jste začínali?“ položila herečka na instagramu otázku ohledně stravování pro ani ne roční dítě.

Tím odhalila skutečnost, že dcerka Emma trpí refluxem jícnu, tedy onemocněním, při kterém dochází k uvolnění dolního svěrače jícnu, kvůli čemuž pak žaludeční šťávy a další obsah žaludku směřují buď právě do jícnu nebo mnohdy až do úst. Nemoc navíc způsobuje celou řadu dalších komplikací, které v krajních případech mohou vyústit i v rakovinu.
Reflux jde úplně léčit pouze operativně. Nejlépe však lze potlačit příznaky a další vývoj nemoci především zdravou životosprávou, a tak se Míša rozhodla rozšířit svůj kuchařský repertoár, aby dcerce mohla vařit všelijaké zdravé dobroty. Za dobré rady rodičům slíbila odměnu v podobě designových dětských lžiček, které zaplatí z vlastní kapsy.

VIDEO: Míša Maurerová má chlapa, ale stále není spokojená! Vymyslela na něj lest

Míša Maurerová má chlapa, ale stále není spokojená! Vymyslela na něj lest Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Herečka Míša Maurerová
Autor: Marek Patek