Vesna ze Samotářů Labina Mitevska dnes: Éterická už není, překvapí i účesem

Vaše zprávy

Labina Mitevska se v Čechách objevila pouze v jedné roli, za to opravdu zásadní. Ztvárnit éterickou Vesnu se ji povedlo na jedničku, i po dvaceti letech patří Samotáři k nejoblíbenějším snímkům u nás. Jak dnes Labina vypadá a co dělá?

 

Labina se k herectví dostala čirou náhodou. “Strašně mě bavil svět umění, chtěla jsem být jeho součástí, ale nevěděla, jak na to. Chodila jsem na místa, kde se točily filmy a ptala se, jestli jim můžu třeba uvařit kafe,” popisuje Mitevska své začátky.
Štábu připadala Labina zajímavá a tak si ji nafotili a řekli, že se možná ozvou. Po krátké chvilce opravdu přišla nabídka na roli do filmu Před deštěm, který nakonec získal dokonce nominaci na Oscara a v Benátkách Zlatého Lva!
Herečce se ze dne na den změnil celý život, nebyla si ale jistá, zda do světa showbyznysu skutečně zapadá. “Nechtělo se mi na povel smát, být krásná, dávat rozhovory, ten svět mi přišel celý falešný.” Nakonec se rozhodla z tohoto důvodu studovat hned dva obory!

 

Labina studovala v Dánsku a Usa herectví, zatímco doma ve Skopji se věnovala umění a archeologii, chtěla mít dvě zaměstnání, aby si mohla vybírat jen role, které se jí skutečně líbí.
Ačkoliv si v ČR zahrála pouze v Samotářích, v cizině si zahrála ve spoustě filmech a hraje dodnes. Je pyšnou matkou šestileté dcerky Vegy, cestuje s ní všude po světě, podle toho, kde zrovna dostane roli.
Jak se ale herečka změnila? Pojďte se s námi podívat do galerie.