Střelba v Mexiku: Matka uchránila dítě vlastním tělem, 9 lidí zemřelo

Denní tisk

Devět lidí, z toho šest dětí, zemřelo při strašlivém pondělním masakru v mexickém státě Sonora. Na členy americko-mexické mormonské rodiny zaútočil patrně drogový kartel. Mezi mrtvými je i Christina Johnsonová (†31), matka sedmiměsíční Faith, která miminko bránila vlastním tělem, a holčička tak jen díky ní brutální vraždění drogových bossů přežila.

Christina je právem považována za hrdinku, život jejího dítěte pro ni byl totiž cennější než její vlastní. Při šíleném masakru svou malou holčičku bránila vlastním tělem. Jako zázrakem se miminku kulky vyhnuly a holčička nelidské řádění drogových bossů přežila. Nalezena byla v zadní části vozu připoutána do své autosedačky.

Během mexického masakru bylo vypáleno více než 200 kulek a zemřelo šest dětí a tři ženy, které za sebou jely ve třech různých vozidlech. Podle posledních informací to vypadá, že si je kartel spletl s konkurenčním klanem.
Faithina babička a její tety zveřejnily na sítích dojemnou fotku, kdy se malá dcerka konečně znovu shledala se svým truchlícím otcem Tylerem. Rodinní příslušníci Christiny podle deníku Mirror tvrdí, že hrdinná matka při napadení vozidla strhla autosedačku na zem a přes dítě přehodila deku. Ženu popravil střelec, když vyšla ven za auta s rukama vzhůru na znamení toho, že se vzdává. Faithin dědeček Connie LeBaron napsal na facebook: „Bůh je tak milosrdný, že ji ušetřil. Je to anděl a do naší rodiny vnesla naději.”

Nebohá rodina si celé 4 hodiny myslela, že malá Faith byla rovněž zavražděna, ale jakmile je úřady uvědomily, že je miminko naživu, tak se jim do srdcí při obrovském smutku vkradl záblesk naděje.
V napadených vozidlech měli ze svatby cestovat členové rodin LeBaronů a Langfordů. Domů už se bohužel krom malé Faith nikdo z nich nedostal. Mexické úřady sice tvrdí, že nejspíš došlo k omylu a střelci si jen spletli cíle, ale je známo, že kartel měl s mormony už dříve neshody. Lafe Langford agentuře Reuters řekl, že členové jeho rodiny „byli zabiti záměrně”.
Rodina LeBaronů se odštěpila od mormonské církve, oficiálně nazývané Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, když se její hlavní větev vzdala mnohoženství. Na severu Mexika se rodina usadila ve 20. letech 19. století.