Zaváté vzpomínky…?

Koktejl

 

Výstava fotografií připomene události Sametové revoluce
Praha, 21. října – V pátek 15. listopadu v 18:00 režisér Jan Kačer v pasáži Stýblo na Václavském náměstí zahájí fotografickou výstavu Praha: Zaváté vzpomínky…? při příležitosti výročí 30 let od Sametové revoluce.
V termínu od 15. do 22.11. si připomeneme listopadové události 1989 unikátními fotografiemi Stanislava Cimbury, který dokumentoval zejména události v Divadle na Vinohradech, Činoherním klubu, ale také při generální stávce na Letenské pláni v době, kdy ještě nikdo netušil, jak se události vyvinou.
Na fotografiích uvidíme známé tváře polistopadového vývoje – nynejšího prezidenta Zemana, herečku Dagmar Veškrnovou-Havlovou, Ninu Divíškovou a mnohé další.
„Především mladá generace nesmí zapomínat na hodnoty, na kterých stála Sametová revoluce. Touto výstavou tyto převratné události chceme přiblížit lidem, kteří ji na vlastní kůži nezažili,” říká Marianna Cimburová, spoluorganizátorka výstavy.
Návštěvníci se mohou aktivně zapojit do kvízu přímo se týkajícího výstavy. Ve hře jsou hodnotné ceny.

Výstavu organizuje spolek Deziluze, který každoročně pořádá stejnojmenný festival. Ten je zaměřený na podporu nezávislého umění – hudby, poezie, divadla a mnohého dalšího. Dále pak v průběhu roku organizuje kulturní akce, jako jsou autorská čtení, koncerty či výstavy. Dlouhodobým cílem je pak decentralizace kulturního dění mimo Prahu a oživování opuštěných budov.