Slečně zamítli pracovní pohovor potom, co zjistili, že jě těhotná – nikdo nečekal, co se stalo potom…

Domácí

Těhotenství je nepopsatelnou a velmi ohromující částí mateřství, jedná se o část Vašich životů , které nejde popsat jen tak. Je to hlavně pocit, který opravdu nejde jednoduše vysvětlit. Mateřství je složité, zjišťujete, co jsou Vaši děti zač, učíte je, jak být nejlepší verzí sebe sama. Ne všechny ženy si tuto část jejich cesty mohou užívat stejně. Opravdu složité to je, pokud musí matka vychovávat děti bez patřičných peněžních zdrojů a uvědomuje si, že nemůže sehnat chtěnou pracovní pozici jen proto, že očekává dítě. Ano, čtete správně.

Eva 26, pražačka, která nezískala chtěnou pracovní pozici v prestižní restauraci, jen proto, protože byla těhotná. Nikdo nečekal zrovna tento vývoj situace.

Eva se zrovna rozešla se svým přítelem a teď musí sama vydělávat na život a na navíc se musí chystat na svůj první porod. Zrovna je ve svém prvním trimestru, který je tím nejtěžším ze všech. Věčná únava, nevolnost a velmi časté návštěvy toalety. Navíc dostala zprávu od svého milovaného v tu nejvíc neočekávanou chvíli. Co ji napsal? Že není připraven na to, být otcem. V tuto chvíli byla opravdu zoufalá, ale věděla, že se nemůže vzdát jen tak.

O několik dní později, se jí ozvala její sestra ohledně jejich matky, která byla těžce nemocná. Další důvod, proč nemohla jen tak odpočívat, ale musela hledat práci. Musela pomoci vlastní rodině.

Chtěla pracovat jako administrátorka pro jednu z prestižních restaurací v Praze. Měla dostatečné zkušenosti v tomto oboru a byla skoro předurčena pro tuto pozici.

Tady začíná být její příběh zajímavý..

Byla pozvaná na pracovní pohovor, ale skoro okamžitě byl zamítnut, jen proto, protože byla těhotná. Je nezákonné diskriminovat těhotné ženy na pracovišti již od přijetí zákona o diskriminaci v těhotenství v roce 1978. Mnoho zaměstnavatelů tuto skutečnost stále nechápe a hlavně zaměstnavatel nemůže propustit ženu jen proto, protože je těhotná. Někdy se snaží tuto skutečnost zamaskovat “dobrými úmysly” o bezpečnosti. Vysvětlují to tím, že se ženy snaží udžet v bezpečí, ale tak či tak, se jedná o nelegální jendnání.

Kromě toho, společnost nemůže odmítnout zájemkyni o práci jen z toho důvodu, že je těhotná, nebo protože může otěhotnět v budoucnu. Ve skutečnosti je tomu naopak. Eva nedostala kýženou pracovní pozici jen z toho důvodu, že očekávala dítě. HR manažer ani nezkontroloval její životopis. Zaměstnavatel řekl, že nemůže Evu přijmout již jen z toho důvdu, že by musel o půl roku později hledat náhradu.

Eva byla zoufalá… nevěděla co má dělat. Pravdou bylo to, že potřebovala peníze. Napsala o tom na sociálních sítích, protože chtěla, aby se vědělo to její situaci. Odpovědí se jí však dostaly samé protichůdné komentáře. Někteří nevěřili, že toto je v Evropě normální jednání, jiní souhlasili se zaměstnavatelem a tvrdili, že je to pro něj velmi nevýhodná pozice.
Díky bohu si Eva našla práci online. Začala pracovat jako freelancer. Není to samozřejmě práce s jistým příjmem, ale je to lepší než nic.

My v redakci Deníku chceme Evě poděkovat za sdílení jejího příběhu. Pouze chceme tuto mladou dámu podpořit a doufáme, že tento zaměstnavatel bude patřičně potrestán. Co si o tom myslíte Vy? Dokážete se vcítit do její zkušenosti?

Popravdě takové příběhy se stávají opravdu často. Líbí se Vám naše zpravodajské články?

Chcete vědět o našich příspěvcích jako první? Pouze nyní se můžete přihlásit k odběru načich článků pouze za 199CZK a můžete si být jisti, že Vám nic neunikne!

Děkujeme Vám za přečtení. Pokud se Vám tento článek líbil, začněte odebírat náš zpravodaj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *