Google má další předplatné pro Android. Zahrne prémiové hry i aplikace

Denní tisk

Apple na poslední konferenci přišel s předplatným mobilních her Arcade a Google nezůstává pozadu. Přináší svou vlastní službu pro Android, která ale právě oproti jablečné firmě nebude zahrnovat pouze hry – k dispozici jsou i aplikace.

V rámci nově představeného Google Play Pass je k dispozici na 350 aplikací a her, které jsou v běžném obchodě placené. Zde je mát plně k dispozici a to dokonce bez reklam a jakýchkoliv nákupů uvnitř aplikace, vše je pokryto předplatným. Cenovka je přitom, stejně jako u Applu, nastavena na 4,99 dolarů měsíčně a to včetně možnosti sdílet předplatné  s celou svou rodinou.
Co najdete v předplatném?

Oproti již zmíněnému Apple Arcade se Play Pass liší hlavně výběrem obsahu. Zatímco Applu pomohly s odstartováním služby exkluzivní tituly, u Googlu naleznete obsah, který je již běžně dostupný a žádné omezování dostupnosti aplikací mimo předplatné zde není. Zatím zde tak naleznete klasiky jako LIMBO, Monument Valley 2, Mini Metro či třeba Terraria. K tomu ale nechybí právě ani aplikace, dostupné jsou tak plné verze AcuWeather, Pic Stitch a dalších.
Pro vývojáře je pozitivní to, že pokud využívají nativní API Androidu pro reklamu i in-app nákupy, nemusí své aplikace více předělávat a není tak nutné přímo pro potřeby předplatného chystat samostatné verze. Konkrétní podmínky Google zveřejnil na stránkách pro vývojáře.
V rámci Obchodu Play má nový Play Pass věnovanou celou první záložku.
Veškerý obsah je dostupný přímo z Obchodu Play, ve kterém se objeví ve spodní liště nová položka Play Pass se seznamem všech her a aplikací. ty mají zároveň u sebe malý odznáček, aby bylo na první pohled jasné, zda jsou obsažené v předplatném, či nikoliv. Zároveň díky tomu obchod nepůsobí tolik prázdně poté, co společně s redesignem Google odstranil z hlavní lišty položku s nákupem hudby.
Play Pass je ale bohužel aktuálně dostupný pouze v USA, do dalších zemí by ale měl zamířit brzy. Zároveň je vyžadována verze Obchodu Play alespoň 16.6.25 a Android 4.4 a vyšší.